Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy

Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy

Rządowy program „Aktywnie w Żłobku"

Data publikacji: 2024-10-01

Od 1 października rodzice nie będą płacić za pobyt dziecka w żłobku. Rządowy program „Aktywnie w Żłobku" pokryją opłaty za korzystania ze żłobków ( pozostaną koszty wyżywienia, które nie mogą być pokrywane z rządowego świadczenia )
Aby skorzystać z programu należy złożyć wniosek do ZUS o dofinansowanie pobytu dziecka we wskazanym żłobku.
Co miesiąc pieniądze będą przekazywane bezpośrednio na konto wskazanego przez rodzica żłobka. Dotyczy to wszystkich dzieci do trzeciego roku życia.
WAŻNE!!!
Samorządowe żłobki nie będą pobierać opłat za pobyt od rodziców tych dzieci, którzy we właściwym terminie złożą do ZUS wniosek o świadczenie „Aktywnie w żłobku”. Ustawa wprowadza przyznawanie tego świadczenia od 1 października 2024 r.
plakat

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca realizuje Program

Data publikacji: 2024-09-03

Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych
wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do
lat 3 na lata 2024-2027

plakat budżet Państwa

STYPENDIUM SOCJALNE 2024/2025

Data publikacji: 2024-08-30

STYPENDIUM SOCJALNE 2024/2025

INFORMACJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM SOCJALNEGO NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. 2024. poz. 750)

W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 WNIOSKI O STYPENDIUM SOCJALNE NALEŻY SKŁADAĆ W CENTRUM ZARZĄDZANIA EDUKACJĄ W KOCMYRZOWIE – LUBORZYCY W TERMINIE DO 15.09.2024 r.


Pomoc materialna jest udzielana uczniom w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji, umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia.

Pomoc materialna przysługuje:

  • uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia
  •  wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno- -wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

Stypendium socjalne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 600/ os. netto

Rodziną w rozumieniu art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1283.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

 

Stypendium nie przysługuje:

  • uczniom klas zerowych, 
  • uczniom, którzy nie mieszkają na terenie gminy Kocmyrzów – Luborzyca
  • uczniowi, który otrzymuje inne stypendium o charakterze socjalnym ze środków publicznych, z zastrzeżeniem ust. 13.

 

Stypendium socjalne jest przyznawane na wniosek

  • rodziców, opiekunów prawnych niepełnoletniego ucznia,

  • pełnoletniego ucznia,

  • dyrektora szkoły.

 

Stypendium socjalne może być przydzielane w formie:

Świadczenia pieniężnego w szczególności na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów: udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników oraz w sytuacjach związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Stypendium socjalne realizowane jest poprzez refundację dokonanego zakupu podręczników i pomocy naukowych dla uczniów wg katalogu wydatków kwalifikowanych oraz poprzez zwrot poniesionych wydatków ustalonych na podstawie dokumentów potwierdzających ich powstanie i wysokość.

 

W roku szkolnym 2024/2025 obowiązują faktury za:

  • zakup podręczników - od czerwca 2024r.
  • pozostałe materiały szkolne od lipca 2024r.
  • abonament internetowy – od września 2024r. do czerwca 2025r.
  • bilety za dojazd do szkoły – od września 2024r. do czerwca 2025r.

 

Decyzja dotycząca stypendium szkolnego wydawana będzie na podstawie dokumentacji: (odpowiednio do sytuacji ucznia)

  1. wniosku zawierającego między innymi informacje potwierdzające liczbę osób w gospodarstwie domowym ucznia,
  • zaświadczenia o dochodach (dotyczy miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku) tj.:zaświadczenie od pracodawcy o dochodach wg wymogów określonych w art. 8 pkt 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1283.)
  • zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy (z prawem lub bez prawa do zasiłku)
  • oświadczenia o pozostawaniu bez pracy i nieosiąganiu dochodu osób niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy
  • zaświadczenie lub decyzja z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, dodatek mieszkaniowy). Do dochodu nie wliczamy zasiłków celowych (jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego, obiadów) wypłacanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  • zaświadczenie z gminy o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych,
  • wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenia komornika o nieściągalności alimentów lub decyzja z GOPS – fundusz alimentacyjny
  • odcinek renty/emerytury
  • oświadczenie rodziców o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych

 

Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje o wszystkich DOCHODACH uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku.

Świadczenie wychowawcze 800+ nie wlicza się do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendium socjalnego

 

Liczba osób w rodzinie wpisana we wniosku powinna zgadzać się z liczbą osób w rodzinie wpisaną na załączniku do wniosku.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą są zobowiązane do przedstawienia informacji o dochodach uzyskanych w 2023 r., np. w formie zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, a w przypadku działalności gospodarczej opodatkowanej na podstawie przepisów o zryczałtowanych formach opodatkowania należy przyjąć kwotę zadeklarowaną przez wnioskodawcę w oświadczeniu.

Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (sierpień 2024) lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania.


 

WSZYSTKICH UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SOCJALNE PROSI SIĘ O SKŁADANIE KOMPLETNYCH WNIOSKÓW STYPENDIALNYCH

Załączniki:

  1. Wniosek o stypendium (plik odt 29KB)
  2. Oświadczenie o dochodach (plik odt 16KB)
  3. Oświadczenie o braku dochodów (plik odt 18KB)
  4. Wydatki kwalifikowalne (plik odt 44KB)

GMINNY PROGRAM STYPENDIALNY 2024/2025

Data publikacji: 2024-08-30

INFORMACJA DOTYCZĄCA GMINNEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO 2024/2025

Na podstawie art. 18 ust.2 pkt. 14a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o Samorządzie Gminnym (Dz.U.2019.0.506D) oraz art. 90 t ustawy z dnia 7 września 1991 r. o Systemie Oświaty (Dz.U.2024 r., poz. 750) Rada Gminy Kocmyrzów-Luborzyca uchwaliła Gminny Program Stypendialny wspierający edukację uzdolnionej młodzieży, będącej mieszkańcami Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Celem jest promowanie i motywowanie do aktywności uczniów zdolnych, posiadających znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Zasady i tryb udzielania stypendiów określa Regulamin Gminnego Programu Stypendialnego dla uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych i uczniów Szkół ponadpodstawowych zamieszkujących na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Stypendia przyznaje Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na podstawie opinii wyrażonej przez Gminną Komisję Stypendialną, powołaną w celu zaopiniowania złożonych wniosków w terminie do 30 września.


 

Wnioski wraz z załącznikami należy składać do 15 września 2024r.

w siedzibie Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie – Luborzycy,

ul. Jagiellońska 2, Tel. 12 387 11 76

Załączniki:

  1. Wniosek o stypendium (plik docx 16KB)
  2. Uchwała i regulamin (plik pdf 338KB)

Małopolski projekt pn. „Już pływam”

Data publikacji: 2024-07-12

Logo małopolska

Małopolski projekt pn. „Już pływam”;
Gmina Kocmyrzów-Luborzyca pozyskała środki finansowe na realizację projektu „Już pływam” w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży na 2024 rok Województwa Małopolskiego, kwota dofinansowania 24 320,00 zł. Wartość całego projektu 49 836,00 zł.
Zgodnie z założeniami projektu uczniowie nauczą się pływać z pomocą wykwalifikowanych instruktorów, poznają umiejętności bezpiecznego zachowania się w kontakcie z wodą, poprawią swoją sprawność fizyczną i aktywnie spędzą czas. Nauczą się korzystać z infrastruktury sportowej zwłaszcza tej dostępnej na terenie Małopolski, a nabyte podstawowe umiejętności pływackie pozwolą im w przyszłości na ich dalszy rozwój w tym zakresie.

Projekt realizowany będzie od września 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie, Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Luborzycy, Szkole Podstawowej im.600 lecia UJ w Luborzycy


Projekt współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego.


 

Już pływam

Załączniki:

  1. REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „JUŻ PŁYWAM” edycja 2024 (plik pdf 376KB)

Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2024/2025

Data publikacji: 2024-06-06

DOWÓZ ZBIOROWY DZIECI/UCZNIÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

W związku z planowaną organizacją przetargu na dowóz dzieci/uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca-Centrum Zarządzania Edukacją  w Kocmyrzowie -Luborzycy zwraca się do rodziców lub prawnych opiekunów dzieci/uczniów niepełnosprawnych, którzy zamierzają korzystać ze zbiorowego transportu uczniów do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 o składanie oryginału wniosku o dowóz zbiorowy wraz ze wskazanymi we wniosku załącznikami i klauzulą informacyjną RODO do Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie -Luborzycy ul. Jagiellońska 2 32-010 Kocmyrzów  do dnia 30 czerwca 2024 r.

Wniosek wraz z załącznikami i klauzulą informacyjną RODO można także przesłać za pośrednictwem poczty na adres:

Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie -Luborzycy ul. Jagiellońska 2 32-010 Kocmyrzów

W sytuacji braku możliwości uzyskania zaświadczenia z placówki oświatowej, potwierdzającego przyjęcie dziecka  do szkoły/przedszkola w roku szkolnym 2024/2025 do wniosku proszę załączyć oświadczenie zawierające informację do której klasy będzie uczęszczało dziecko w roku szkolnym 2024/2025 oraz zobowiązanie dostarczenia w/w zaświadczenia do dnia 31.08.2023 r.

DOWÓZ PRZEZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

W przypadku zapewnienia dowożenia przez rodziców zwrot kosztów przejazdu dziecka/ucznia niepełnosprawnego oraz jego opiekuna z miejsca zamieszkania do przedszkola, szkoły lub ośrodka następuje na postawie umowy zawartej pomiędzy Wójtem
a rodzicami, opiekunami prawnymi dziecka/ucznia. Umowa zostaje zawarta po dokonaniu weryfikacji wniosku o zwrot kosztów przewozu niepełnosprawnego dziecka do szkoły/przedszkola/ośrodka, wnioski należy składać do Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie - Luborzycy ul. Jagiellońska 2 32-010 Kocmyrzów (wzór wniosku w  załączeniu).

Stawka zwrotu za 1 km przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 39 a ust. 3 ustawy
z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) została określona w  Uchwale  NR XLII/406/2023  Rady Gminy Kocmyrzów -Luborzyca z dnia 30 stycznia 2023 r.  sprawie ustalenia stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu, uwzględnianej przy obliczaniu zwrotu rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży, uczniów oraz rodziców do przedszkola, oddziału przedszkolnego, innej formy wychowania przedszkolnego, szkoły, ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

            Zgodnie z art. 32 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) obowiązkiem gminy jest zapewnienie niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim oraz dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym na podstawie art. 31 ust. 2 bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

Na podstawie art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
 (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.) obowiązkiem gminy jest:

  • zapewnienie uczniom niepełnosprawnym, których kształcenie i wychowanie odbywa się na podstawie art.127, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
    z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym,
    w którym uczeń kończy 21 rok życia;
  • zapewnienie dzieciom i młodzieży, o których mowa w art. 36 ust.17, a także dzieciom
    i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą:
  1. 24 rok życia – w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna,
  2. 25 rok życia – w przypadku uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

 

            Zgodnie z art. 39 a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
 (t. j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 ze zm.):

 

  1. Obowiązki, o których mowa w art. 32 ust. 6 i art. 39 ust. 4, gmina spełnia poprzez zorganizowanie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dzieci, młodzieży
    i uczniów we własnym zakresie albo poprzez zwrot rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży i uczniów oraz rodziców.
  2. Zwrot kosztów jednorazowego przewozu następuje w wysokości określonej według wzoru:

koszt = (a-b) × c gdzie:

a - liczba kilometrów przewozu drogami publicznymi z miejsca zamieszkania do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego, ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, szkoły podstawowej albo szkoły ponadpodstawowej, a także przewozu rodzica z tego miejsca do miejsca zamieszkania lub miejsca pracy, i z powrotem,

b - liczba kilometrów przewozu drogami publicznymi z miejsca zamieszkania rodzica do miejsca pracy i z powrotem, jeżeli nie wykonywałby przewozu, o którym mowa w lit. a,

 c - stawka za 1 kilometr przebiegu pojazdu.

  1. Stawkę za 1 kilometr przebiegu pojazdu określa rada gminy, w drodze uchwały, przy czym stawka ta nie może być niższa niż określona w przepisach wydanych na podstawie
    art. 34 a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 180 i 209 ze zm.).
  2. Zwrot kosztów przewozu, o którym mowa w ust. 1, następuje na podstawie umowy zawartej między wójtem a rodzicami.
  3. Wójt zawiera z rodzicami umowę, o której mowa w ust. 4, w terminie 14 dni od dnia uzyskania informacji, że dowożenie i opiekę zapewniają rodzice.
  4. Jeżeli rodzice powierzyli wykonywanie transportu i sprawowanie opieki w czasie przewozu innemu podmiotowi, kwotę zwrotu kosztów przewozu ustala się zgodnie z ust. 2.

Załączniki:

  1. Wniosek dowóz indywidualny (plik docx 24KB)
  2. Wniosek o zorganizowanie dowozu (plik docx 20KB)
  3. Rozliczenie kosztów dowozu (plik docx 18KB)
  4. Klauzula RODO (plik odt 25KB)

Małopolski Program Wspierania Uczniów w szkołach podstawowych naszej Gminy!

Data publikacji: 2024-04-16

Logo FEdm, RP, Dofin UE, Małopolska

Małopolski Program Wspierania Uczniów
w szkołach podstawowych naszej Gminy!

Informujemy, że uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Kocmyrzów -Luborzyca została wybrana na Partnera do realizacji projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego – CP4(f), Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ projektu A, komponent 2.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Departamentem Edukacji UMWM i Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w dwóch szkołach prowadzonych przez naszą Gminę: w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Luborzycy oraz w roku szkolnym 2025/2026 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łuczycach. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów, którzy mimo wysokiego potencjału nie uzyskują wyników na miarę swoich możliwości. Projekt kierowany jest również do rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli.

W ramach partnerstwa nasze szkoły otrzymają wsparcie w formie:

  • szkoleń i wsparcia merytoryczno-metodycznego dla nauczycieli,
  • materiałów na potrzeby diagnozy uczniów, którzy mimo wysokiego potencjału nie uzyskują wyników na miarę swoich możliwości,
  • pomocy w procesie diagnozy uczniów, która zostanie przeprowadzona w szkołach przez naszych nauczycieli - szkolnych liderów projektu,
  • programów i scenariuszy zajęć dla uczniów zakwalifikowanych drogą diagnozy do warsztatów ogólnorozwojowych, które zostaną przeprowadzone w naszych szkołach przez szkolnych liderów projektu,
  • dodatkowej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, która będzie realizowana w szkołach objętych projektem,
  • warsztatów i konsultacji dla rodziców dzieci, które odbędą się na terenie szkół uczestniczących w projekcie,
  • możliwości zorganizowania wyjazdów edukacyjnych dla uczniów do miejsc służących rozwijaniu ciekawości świata i aktywności poznawczej.

Dla uczniów objętych wsparciem zostanie zorganizowany konkurs z nagrodami, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia – sukcesy uzyskane dzięki udziałowi w projekcie.

Ponadto, wyłącznie dla uczestników projektu, zostanie wyodrębniona pula środków
w ramach komponentu stypendialnego Małopolskiego Programu Wspierania Uczniów, co pozwoli na dodatkowe wsparcie rozwoju ich uzdolnień.

W efekcie działań projektowych 80 uczniów klas 2-8 otrzyma wsparcie w postaci pogłębionej diagnozy, a 40 z nich będzie uczestniczyć w warsztatach służących rozwijaniu ogólnego potencjału i budowaniu motywacji do pracy nad sobą oraz wdrażających do planowania własnego rozwoju. Uczniowie będą również uczestniczyć w indywidualnych spotkaniach z psychologami/pedagogami. Rodzice/opiekunowie 40 dzieci zakwalifikowanych do zajęć, dzięki  warsztatom i konsultacjom z psychologami/pedagogami, pogłębią wiedzę dotyczącą roli rodziny w rozwijaniu uzdolnień dziecka oraz podniosą kompetencje wychowawcze w tym obszarze. Nauczyciele poszerzą swoje umiejętności w zakresie rozpoznawania  i wspierania uczniów zdolnych  a także wzbogacą warsztat pracy o  kompleksowe narzędzia diagnostyczne oraz o  programy i materiały  na potrzeby pracy z takimi uczniami.

Projekt przyczyni się do poszerzenia oferty edukacyjnej naszych szkół i pozwoli na realizację w praktyce edukacyjnej zasady, że każde dziecko jest zdolne.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

dziecidzieci

Wesołych Świąt

Data publikacji: 2024-03-29

życzenia

Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

Data publikacji: 2024-01-31

Informacja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca.

 

 

W sprawie rekrutacji informacji udzielają dyrektorzy poszczególnych szkół i przedszkoli oraz Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie -Luborzycy.

 

Czytaj całość publikacji "Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025"

Załączniki:

  1. Zarządzenie Nr 0050.9.2024 (plik pdf 3298KB)
  2. UCHWAŁA NR XXII/206/2021 (plik pdf 272KB)

Wesołych Świąt

Data publikacji: 2023-12-22

Życzenia świąteczne

GAZ-SYSTEM dla Edukacji

Data publikacji: 2023-11-14

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca jest uczestnikiem programu GAZ-SYSTEM dla Edukacji. Wsparcie finansowe w formie darowizny w wysokości 19 000,00 zł umożliwiło nabycie sprzętu sportowego do prowadzenia zróżnicowanych zajęć oraz gier zespołowych podczas zajęć z wychowania fizycznego. Aktywność fizyczna w szkole jest fundamentem przyswojenia i praktykowania umiejętności, które  w przyszłości powinny zapewnić aktywne i zdrowe życie. Sprzęt sportowy został przekazany do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Łuczycach oraz Szkoły Podstawowej w Maciejowicach.

plakatzdj 1zdj2zdje3zdjdzmacmaciejp[lakat

Spotkanie z Mikołajem

Data publikacji: 2023-11-07

Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem

Wszystkie dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami  z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zapraszamy w dniu 8 grudnia 2023 r.  o godz.17.30 na salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Luborzycy (obok Urzędu Gminy).

Zapisy do dnia 30 listopada 2023 r. pod numerem tel: 12/3871176

lub na adres: gzokocmyrzow@gmail.com

Plakat

INFORMACJA o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w roku szkolnym 2022/2023

Data publikacji: 2023-10-31

Obowiązek sporządzenia i przedłożenia informacji o stanie realizacji zadań oświatowych gminy wynika z dyspozycji art. 11, ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900 z późn.zm.) z którego wynika, że organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego, w terminie do dnia 31 października, przedstawia organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego informację o stanie realizacji zadań oświatowych tej jednostki za poprzedni rok szkolny, w tym o wynikach egzaminu ósmoklasisty i wynikach nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Załączniki:

  1. INFORMACJA o stanie realizacji zadań oświatowych (plik pdf 1035KB)

Wyniki egzaminów

Data publikacji: 2023-07-06

Wyniki egzaminów ósmoklasistów w poszczególnych Szkołach Podstawowych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca
 
W roku szkolnym 2022/2023 do egzaminów przystąpiło 168 uczniów :
 
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich - 34 uczniów
Szkoła Podstawowa im. 600 - lecia UJ w Wysiołku Luborzyckim - 29 uczniów
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach - 29 uczniów
Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Karniowie - 17 uczniów
Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Goszycach - 15 uczniów
Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Prusach - 15 uczniów
Szkoła Podstawowa im. M. Langiewicza w Goszczy - 13 uczniow
Szkoła Podstawowa w Pietrzejowicach - 8 uczniów
Szkoła Podstawowa w Maciejowicach - 8 uczniów
średnia wynikówwyniki j.polskiwyniki matematykawyniki j.angielski

Aktywna Tablica edycja 2023

Data publikacji: 2023-07-06

Projekt Aktywna Tablica SPE
Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Łuczycach otrzymała środki finansowe w ramach rządowego programu Aktywna Tablica na lata 2020-2024 – edycja 2023
Dofinansowanie 35 000,00 zł wkład własny 8750,00 zł
koszt zadania 43 750,00 zł
Wsparcie dla szkół podstawowych, w których uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (posiadający różnorodne zaburzenia rozwojowe, utrudniające lub uniemożliwiające prawidłowy proces kształcenia).
Aktywna Tablica

"Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II".

Data publikacji: 2023-05-12

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn: "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II".
Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych.
W ramach projektu zostanie zakupione 15 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz 3 monitory interaktywne dla szkół podstawowych z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
monitormonmonitorlaptopylaptopylaptopy

Projekt Poznaj Polskę

Data publikacji: 2023-05-12

W ramach projektu Poznaj Polskę uczniowie Szkół z terenu gminy Kocmyrzów-Luborzyca rozpoczęli realizację wycieczek.  Wyruszyli min. na dwudniowy podbój Miasta Stołecznego Warszawy.
 
Zwiedzanie  Pałacu w Wilanowie,  Stadionu Narodowego, Muzeum Neonów, Starówki i Zamku  Królewskirgo, a także Grobu Nieznanego Żołnierza dostarczyło wszystkim dużo wrażeń i wyjatkowych  przeżyć.
Powązki i groby bohaterów "Kamieni na szaniec" wyzwoliły w uczniach zadumę i szacunek dla młodych obrońców stolicy.
Młodsze klasy zakończyły pobyt zabawą i nauką w Centrum Nauki Kopernik, natomiast klasy VI i VII poszerzały wiedzę historyczną w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Piękne chwile! Uczniowie czekają na kolejne wyjazdy, aby zwiedzć naszą piękną Ojczyznę.
wycieczkawycieczkawycieczkawycieczkawycieczkalogo
Zobacz także: archiwum "Aktualności" (archiwum)...